Методи лікування варикозу

Пресотерапія

Це різновид компресійного лікування. Точкою застосування пресотерапії є лімфатична система, на яку впливають стисненим повітрям, що подається через спеціальні манжети, тиск яких дозується комп'ютером. Компресивна дія повітря, який під тиском нагнітається в спеціальні бандажі, здійснює висхідний дренуючих масаж від периферичних ділянок тіла до центральних відповідно напрямку венозного лімфотоку. Існують певні програми пресотерапії, які відрізняються принципом лимфодренажного дії, а також глибиною дренувального ефекту. Під час процедури пресотерапії пацієнта розташовують на кушетці. Еластичні манжети, підключені до приладу повітропроводами, надають механічний вплив на шкіру і м'язи тіла, глибокі венозні і лімфатичні судини випрямлених кінцівок чергуванням підвищеного і зниженого тиску повітря. Період чергування вакууму і компресії по час пресотерапії становить від 30 с до 2 хв. Пресотерапія, виводячи з організму надлишки рідини, і шкідливі речовини, відновлює водний баланс, що пояснюється нормалізацією циркуляції лімфи і міжклітинної рідини. Це покращує і венозний кровообіг, активізує обмінні процеси в клітинах шкіри і жирових клітинах. Ефективна профілактика варикозного розширення вен, знімає важкість в ногах і підвищується тонус стінки судин.

Тривалість сеансу пресотерапії - 30 хвилин. Курс зазвичай включає в себе 10-15 процедур. Пресотерапія проводиться кожні 2-3 дні. При необхідності повторний курс проводять через 5-6 місяців. Для збереження лікувального ефекту відразу ж після пневмомасажу на ногу необхідно накласти еластичний бинт або надягти компресійні панчохи.

Лазерокоагуляція

Лазерокоагуляція ефективна при лікуванні тонких внутрішньошкірних вен, діаметр яких не перевищує 1 мм. Вени більшого діаметруа коагулювати неможливо, а спроби можуть закінчитися опіком шкіри з формуванням рубця. Крім цього, товста шкіра на ногах і високий кров'яний тиск внутрішньошкірних вен і їх більший діаметр роблять лазерокоагуляцію малоефективною процедурою, що швидко закінчується рецидивом захворювання. Використання ж установок високої потужності призводить до опіку шкіри і тривалого косметичного дефекту. Ось чому у світовій практиці фахівці поєднують лазерокоагуляцію судинних «зірочок» на ногах зі склеротерапією.

Склеротерапія

Цей метод лікування варикозної хвороби заснований на тому, що деякі речовини, так звані склерозанти, після введення в просвіт вени як би «склеюють» хвору вену зсередини, в результаті чого вона вимикається з кровотоку і поступово зникає. Надійне «склеювання» вени відбувається в умовах її здавлювання за допомогою еластичного бинта або панчохи. Еластична компресія необхідна на строк від 3 днів до 2-3 тижнів залежно від діаметру варикозної вени. Склеротерапія ефективна при початкових формах варикозної хвороби. У деяких випадках це лікування може бути навіть небезпечним.

Є пацієнти які вважають, що склеротерапія «прибирає» здорові вени, внаслідок чого навантаження на інші судини зростає і хвороба прогресує. Це переконааня неправильне. Склеротерапія створює перешкоду для струму крові по зміненим венам, тому кров надходить тільки у здорові вени, оберігаючи від подальшого розширення хворі.

Незважаючи на візуальну простоту, склеротерапія - процедура, що вимагає великого досвіду і майстерності. Тому звертайтеся в спеціалізовані установи, де працюють лікарі, які мають сертифікат, що підтверджує їх спеціалізацію з лікування хвороб вен і склеротерапії.

Оперативне лікування

Якщо можливості консервативного лікування та склеротерапії вичерпані, то виникає необхідність хірургічного втручання. Під час операції видаляють тільки змінені вени, ті, по яких кров текти вже не може. Переповнюючись кров'ю, ці вени ускладнюють нормальний кровообіг. Після їх видалення відтік венозної крові нормалізується.

Результат операції визначається видом захворювання і характером ураження венозної системи. У випадках, коли уражені тільки підшкірні і з'єднувальні вени, правильно виконана хірургічна операція в більшості випадків гарантує повне одужання. Зазвичай операція полягає у видаленні тим чи іншим способом варикозно-змінених вен. Для цього широко використовують спеціальну безшовну технологію, коли хворі вени витягають через точкові проколи шкіри. Операція закінчується еластичним бинтуванням ноги. Через 4-6 годин після хірургічного втручання пацієнт може самостійно ходити.

Тривалість постійної еластичної компресії в післяопераційному періоді залежить від вихідної тяжкості захворювання і зазвичай становить 1,5-2 місяці. Протягом цього терміну пацієнту можуть бути призначені лікарські препарати і фізіотерапія, які прискорять процес відновлення нормальної функції оперованої кінцівки.

При наявності трофічних змін шкіри і відкритих виразок у сучасних хірургічних клініках операція на венах може бути виконана за допомогою спеціальної ендоскопічної апаратури.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies Якщо вам необхідна додаткова інформація, будь-ласка, ознайомтесь з умовами використання сайту та політикою про конфіденційність.
X
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.